Mondd csak, te hányszor érezted már kellemetlenül magadat azért, mert a hüvelyed hangokat adott ki? Pedig nincs ezzel semmi baj, sőt, még neve is van: ez a queef

Mit jelent a queef?

A queef egy szagtalan beszorult légzsák, amelynek semmi köze az étrendhez

— magyarázza Tamika K. Cross nőgyógyász. Ilyen típusú dugulások akkor fordulnak elő, amikor levegőt nyomnak a hüvelybe, és beszorítják azt. Bizonyos mozdulatok, mint például a szex, gyakran jár mind a levegő bejutásával, mint annak kijutásával. Ennek tehát semmilyen köze nincs ahhoz, hogy a beleid hogyan működnek, vagy rosszat ettél-e, ahogyan szaga sincs. Egészen egyszerűen, csak mozog a levegő. 

Tehetsz-e a queefing ellen?

A queefinget nem tudod kivédeni, bármennyire is szeretnéd. Nincs mód arra, hogy ez soha többé ne történjen meg veled, de ezzel nincs is semmi baj. A behatolással járó csattogó hangot sem tudod elnyomni, ahogy néha önkénytelenül is sikoltozni kezdünk az ágyban. A queefing pont ugyanilyen természetes, úgyhogy semmi szükség arra, hogy ezt másképp kezeld. 

Ha valami befolyásolhatja a queef gyakoriságát, az a póz. Vannak olyan pozíciók, amelyek során az átlagosnál több levegő jut be a hüvelybe, így ha csökkentenéd a queefingek számát, akkor a legtöbb amit tehetsz, hogy nem ezekben a pózokban bújsz össze: 

  • kutyapóz
  • a felemelt lábbal járó pozíciók

Beszélj róla a partnereddel!

Na de ne már! Nehogy már a levegő mozgása befolyásolja, hogy hogyan hódolsz az élvezeteknek!

A partnerednek is meg kell értenie, hogy ezzel az égvilágon semmi probléma nincs, és a szex természetes velejárója. Ha ő azonban ebből problémát csinál, vagy nem érzed úgy, hogy beszélhenél vele erről, akkor érdemes elgondolkodni azon, hogy ő-e a tökéletes partner a számodra. 

Egyébként a queefing gyakoriságát a genetika is befolyásolja. Azok a nők, akik hajlamosabbak a nedvesedésre, nagyobb eséllyel adnak ki lent hangokat szex közben. A legegyszerűbb, ha elfogadod, hogy ez ugyanolyan természetes, szexmint minden más, amit alapvetőnek tartasz a szexben. 

via